اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی :

در دنیای امروز از نقش اساسی اتوماسیون نمی ­توان به سادگی عبور کرد، چنانچه با پیشرفت هر چه بیشتر دانش و تکنولوژی نیز شاهد پررنگ­ تر شدن این شاخه از علم در صنایع مختلف از جمله صنایع نفت و گاز، نیروگاهی، تولیدی، حمل و نقل، ساختمانی و … می­ باشیم. از ابتدای کشف این دانش شاهد ورود و کاربرد آن در صنایع تولیدی به منظور کاهش زمان و هزینه­ های تولید و افزایش کیفیت محصولات که منجر به افزایش راندمان سیستم ­های تولیدی می ­شود بوده ­ایم .

1.خطوط تولید اتوماتیک : 

خط تولید به فرایندی پیوسته گفته می‌شود که در کارخانجات به منظور تولید محصول نهایی از محصولات خام و مواد اولیه انجام می‌شود . این عملیات‌ها شامل فراوری ،  پالایش و مونتاژ نیز می‌شوند.

1

2.خطوط مونتاژ اتوماتیک :

خط مونتاژ یا فرایند مونتاژ فرایندی در ساخت محصولات صنعتی در کارخانجات می‌باشد. از ابتدای ورود قطعات مجزا به خط مونتاژ، به مرور با افزودن قطعات مکمل در طی فرایند مونتاژ، در پایان محصول پایانی از آن خارج می‌شود. امروزه خطوط مونتاژ توسط نیروی انسانی و یا ربات به تولید می‌پردازند. در پایان نیز در خلال مرحله کنترل کیفیت، محصول مونتاژ شده ارزیابی کیفی می‌شود. خطوط مونتاژ معمولاً زمانی استفاده می‌شوند که یک محصول از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده باشد . در کارخانجات برای تولید محصولات پیچیده معمولاً از چند خط مونتاژ کمکی نیز استفاده می‌شود. مثلاً در تولید یک خودرو خطوط جداگانه‌ای برای مونتاژ قطعات موتور، صندلی‌ها و … وجود دارد.

3

3.خطوط بسته بندی اتوماتیک :

کنار گذاشتن روش های قدیمی و بهره مندی از فناوری های روز اولین گام در تولید ماشین آلات بسته بندی بوده . ماشین آلات بسته بندی در دو گروه دستگاه بسته بندی عمودی و دستگاه توزین مولتی هد تولید می گردند. دستگاه های توزین مولتی هد و بسته بندی به دلیل عمکرد بالا و بهینه، مناسب و مطمئن برای فرآیندهای تولید مستمر و با دقت بالا جهت توزین و بسته بندی مواد می باشند.

5
4

4.انواع سورتر و جدا کننده اتوماتیک

در صنایع تولید محصولات استفاده فراوان دارند قبول سفارش تولید انواع سورتر با هر ظرفیت بدون دخالت نیروی انسانی نوع محصول و شرایط جداسازی و تیراژ تولید ، تعیین کننده سورتر شما خواهد شد قابلیت تطبیق با دستگاههای بسته بندی قابلیت کنترل کیفی محصول هنگام جداسازی قابل توجه صنایع غذا دارو کشاورزی صنعتی بهداشتی و صنایع دیگر بهینه سازی سورترهای قدیمی شما از نظر ظرفیت و سرعت و دقت

7
8
6

5.کانوایر

کانوایرجزئی از سیستم‌های انتقال و ذخیره سازی مواد در صنعت است. تکنیک و دانش نوین در مهندسی کنترل باعث شده تا نقاله‌ها به همراه دیگر سیستم‌های انتقال مواد، در زمره فناوریهای مدرن  قرار گیرند و دامنه کاربرد آنها از صنایع متوسط همچون خطوط تولید و مونتاژ کوچک گرفته تا صنایع بزرگی همچون پتروشیمی، فولاد، خودرو سازی و صنایع دارویی و غذایی گسترده شود.

9
10